24. oddíl skautek

24. oddíl skautek a jeho družiny:

Pokřik

My jsme skautky z 24ky, máme rády hry a kytky. Každou pravdu hájíme a přírodu chráníme!

Vítej na stránkách skautek z 24. oddílu.

Ptáš se, kdo jsou skautky? Dívky od 10 do 15 let, které se schází na společných schůzkách a výpravách, poznávají nové věci a zažívají v kruhu přátel různá dobrodružství.
My máme v současnosti dvě družiny skautek nazvané Vydry a Veverky. Schůzky se konají každý týden, na nich se dozvíme mnoho zajímavých věcí a zkoušíme své dovednosti (trápíme své mozečky, svou vůli a trpělivost). Činnost máme různorodou: poznáváme přírodu, okolní svět, historii, učíme se tábornickým dovednostem (např. vázání uzlů, vaření na ohni, zdravověda), nechybí ani výtvarná činnost, zpěv, hry a další aktivity. Snažíme se, aby naše činnost byla protkána přátelským skautským duchem.
Minimálně jednou měsíčně chodíme na výpravy, třeba do přírody, za kulturními památkami, na tradiční akce našeho střediska i středisek okolních. Nechybí pomoc okolí (spolupracujeme s ústeckou Zoo) a občas se naskytne i možnost vyjet na akci v zahraničí. Vždy nejvíce očekávanou a nedílnou součástí našeho skautského roku je letní tábor, na kterém společně s našimi kamarády z ostatních oddílů střediska prožíváme mnoho příjemných i dobrodružných chvil v objetí přírody.
A protože kamarádů není nikdy dost, rády mezi sebou uvítáme každou správnou holku, která se nebojí zkoušet nové věci, překonávat sama sebe a přidat ruku k dílu.

Naše schůzky se konají každou středu od 17:00 do 19:00 hod.

Naše Rekordy, Výzvy a Odborky